About Seesaw Sign Up

Students use creative tools in the Seesaw app or website to complete classroom activities like "Cost of Pizzas Table…"

Peter Morris

Student Instructions

Cost of Pizzas Table and Graph

One pizza costs $5. Fill in the table and graph the cost of pizza on the coordinate plane.

5th Grade, Math
19 teachers like this
Compatible with: Chromebooks, computers, iPads, iPhones, Android tablets, Android phones, Kindle Fire

Students will edit this template: