About Seesaw Sign Up

Students use creative tools in the Seesaw app or website to complete classroom activities like "Writing about Decimals"

Five pounds of dog food costs $39.99. How much would a 50-pound bag cost?

Ms. N. Craig

Student Instructions

Writing about Decimals

Five pounds of dog food costs $39.99. How much would a 50-pound bag cost?

5th Grade, Math
3 teachers like this
Compatible with: Chromebooks, computers, iPads, iPhones, Android tablets, Android phones, Kindle Fire

Students will edit this template: