About Seesaw Sign Up

Teachers, save “Lesson 4 - Comparing Monetary Values” to assign it to your class.

Allison Galea

Student Instructions

Lesson 4 - Comparing Monetary Values

1. Click add 2. Read the question. 3. Count your money and use the label to add the price 4. Use the label and drawing to answer the question 5. Select the check to hand in your work

3rd Grade, Math
89 teachers like this
Compatible with: Chromebooks, computers, iPads, iPhones, Android tablets, Android phones, Kindle Fire

Students will edit this template:

Loading